دانلود مقاله تحولات بنیادی و فرآیند آموزش از راه دور

دسته: پژوهش

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 11 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 17

مقاله تحولات بنیادی و فرآیند آموزش از راه دور

بخشهایی از متن:

تکنولوژی و جامعه

تغییرات اجتماعی که در دهه گذشته به وقوع پیوسته موثر بوده و بر انتقال ساختار جامعه توسعه یافته و زیربناهائی که بر پایه آنها شکل گرفته تاثیر گذارده است. واضح است که بخش اعظمی از این تغییرات مبتنی بر کامپیوترهای پیشرفته و تکنولوژی ارتباطی، بویژه اینترنت، می باشد که بر تمامی وجوه توسعه و برنامه های اجتماعی تاثیر گذارند. (web-based Education.com. 2000)

بنظر می رسد تا سال آینده (2002) حدود 600 میلیون نفر در سرتاسر جهان به اینترنت پیوسته و یا حداقل در زمانهای خاصی از شبکه استفاده کنند. این در حالی است که تا سال 2007، 80% از مردم کشورهای صنعتی به اینترنت خواهند پیوست. (Wei yu، 2000)، تا پایان دهه اول از قرن بیست و یکم، اکثر مردم در کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه، بدون شک از اینترنت با سرعت بالایی برای منافع اقتصادی، علمی، فرهنگی، سیاسی، آموزشی و … استفاده خواهند کرد.

چنین تغییراتی، هم آنهائی که ما تجربه شان کرده ایم وهم آنهائی که بدون شک در سالهای بعد واقع خواهند شد، بسیار بزرگتر از انتظاراتی است که با ظهور تکنولوژی های ارتباطی و اطلاعاتی در گذشته مد نظر بود (Adell، 2000). هر چند تکنولوژیهای پیشین (چاپ، تلفن، رادیو، سینما وتلویزیون) انقلابی واقعی در زمان خود محسوب شدند، تکنولوژی های نوین که در جامعه فعلی ما نفوذ کرده اند تاثیر بسیار عظیمتری داشته اند؛ چرا که از ابعاد، سرعت و ظرفیت جهانی برای رشد خود برخوردارند.

تاثیر تکنولوژی بر یادگیری باز و یادگیری از راه دور

جهان آموزش نمی تواند از این واقعیات تکنولوژیکی چشم پوشی کند. می توان از آن بعنوان موضوعی برای مطالعه ویا وسیله ای برای استفاده بمنظور آموزش افرادی که قبلاً از محیطهای خارجی برای سازماندهی امورشان در جامعه استفاده می کرده اند، کمک گرفت. و نوعی از آموزش که بیشترین آمادگی را برای استفاده از نوآوریهایی تکنولوژیکی از آغاز تا کنون نشان داده است، آموزش از راه دور می باشد.

اکنون یادگیری فردی و گروهی موثر بدون توسل به فضاهای آموزشی سنتی امکان پذیر گردیده است …

  • دانلود مقاله تحولات بنیادی و فرآیند آموزش از راه دور
  • دانلود مقاله تحولات بنیادی و فرآیند آموزش از راه دور

لینک دانلود ...