ارائه شیوه های کاربردی در شیوه های الگو پذیری دختران از حضرت زهرا (س)

ارائه شیوه های کاربردی در شیوه های الگو پذیری دختران از حضرت زهرا (س)

ارائه شیوه های کاربردی در شیوه های الگو پذیری دختران از حضرت زهرا (س)

نوع فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحه: 22

قیمت: 3000 تومان

دانلود و خرید به صورت آنلاین

پشتیبانی در صورت هر گونه مشکل

به همراه فهرست کامل: چکیده، مقدمه، … نتیجه گیری و منابع

چکیده

بدون تردید شخصیت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) در همه اعصار و قرون گذشته الگوی بسیار مناسبی برای مردم خصوصاً نسل جوان بوده و هست از این رو در این پژوهش بر آنیم تا با بررسی سیره عبادی، سیره اخلاقی و رفتاری و سیره سیاسی- اجتماعی آن حضرت از بُعد شخصیت والای حضرت را شناسایی و متعاقباً معاصر سازی شخصیت حضرت زهرا (س) برای نسل حاضر بررسی نماییم.

اما به درستی شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) نزد شیعیان آ ن گونه که شایسته است هیچ گاه شناخته نشده. در این امر عوامل گوناگونی دخالت دارد. شاید یک عامل این باشد که از زندگی آن حضرت بیشتر بعد مصیبت و غم مطرح شده و از ابعاد دیگر آن غفلت شده است. باید این بعد از شخصیت آن بانوی بزرگ را خوب تبیین کرد که آن حضرت چگونه سیده و الگوی زنان جهان است. باید یادآور شد که آن حضرت چه خدماتی به امت اسلام، به دین خدا و به جهان بشریت نمود.

الگوهای ماندگار حضرت زهرا برای سایر ملل و اعصار چه می باشد و چه عواملی باعث جاودانگی این الگوها شده است؟ حضرت زهرا (س) برای همه اعصار و همه نسلها الگوها و آموزه های عبادی، اخلاقی، رفتاری، سیاسی و اجتماعی ارائه داده اند و علل جاودانگی آن حضرت جهان بینی خاص آن حضرت، داشتن اندیشه ای فراتر از زمان و مکان، پیوند با سرچشمه هستی، تبلور ارزشهای انسانی، داشتن تدبیر شگرف و عمیق جامعیت و کمال می باشد.

لینک دانلود ...