پایان نامه کارشناسی مهندسی نفت با عنوان تزریق گاز به چاه های کم فشار برای افزایش بهره وری

دانلود پایان نامه کارشناسی مهندسی نفت با عنوان تزریق گاز به چاه های کم فشار برای افزایش بهره وری

تعداد صفحات: 64

زبان: فارسی

فرمت: Word

مقــدمــه

نفت و گاز طبیعی حداقل تا یکصد سال آینده به عنوان عمده ترین منابع انرژی در جهان باقی خواهد ماند. در ایران به عنوان کشوری که بیش از 10% کل مخازن نفت جهان و 13% کل مخازن گاز دنیا را دارا است، صنایع نفت و گاز و صنایع وابسته به آنها در درجه اول اهمیت قرار دارند. پس از عملیات حفر چاه و اصابت آن به مخزن نفت به دلیل فشار زیاد موجود درمخزن؛ جریان نفت به سوی دهانه خروجی چاه سرازیر می شود. این مرحله از استخراج که عامل آن فشار داخل خود مخزن است به بازیافت اولیه (primary recovery) نفت موسوم است، با افزایش تولید و کاهش فشار؛ میزان تولید نیز کاهش می یابد تا اینکه فشار به حدی می رسد که دیگر تولید نفت اقتصادی نمی باشد. در این مرحله ممکن است از 30 تا 50 درصد کل نفت مخزن استخراج شود علاوه بر فشار مخزن عوامل دیگری مانند خواص سنگ مخزن و میزان تخلخل آن و همچنین دمای مخزن نیز در میزان تولید مؤثرند.

فهرست صفحه

مقدمه 1

فصل دوم: روش های ازدیاد برداشت نفت از مخازن 17

فصل سوم: تزریق امتزاجی گاز 25

فصل چهارم: روش های تعیین حداقل فشار امتزاج 45

فصل پنجم: افزایش بازیافت نفت با تزریق هوای گرم 54

فصل ششم: بررسی آثار تورمی تزریق گاز بر فشار اشباع 67

فصل هفتم: کاربرد روش میکروبی در ازدیاد برداشت مخازن نفتی 75

کلمات کلیدی: دانلود پایان نامه، دانلود پایان نامه کارشناسی، دانلود پایان نامه مهندسی نفت، پایان نامه، پایان نامه مهندسی نفت، دانلود پایان نامه ارزان قیمت، دانلود پروژه ارزان قیمت، دانلود پایان نامه با لینک مستقیم، دانلود پروژه با لینک مستقیم، دانلود پروژه ارزان قیمت، تزریق گاز-مخازن کم فشار، تورم،

اگر به دنبال مقاله، کتاب یا پایان نامه خاصی هستید و یا نیاز به ترجمه تخصصی و روان دارید، درخواست خود را به این آدرس ایمیل کنید:

petrokadeh@yahoo. com

لینک دانلود ...