مشروطه ایرانی

دانلود مشروطه ایرانی 123 ص

فرمت فایل: doc

قسمتی از محتوای متن Word

تعداد صفحات: 146 صفحه

.

.

مشروطه ایرانی مشروطه ی ایرانی نوشته دکتر ماشاءالله آجودانی این کتاب که در سال 1376 در انگلیس به نگارش درآمده در سال 1382 در ایران توسط نشر اختران در شمارگان پنج هزار نسخه منتشر شده است.

ناشر ایرانی کتاب مشروطه ی ایرانی در مقدمه کوتاه و چند خطی خود آورده است: در این کتاب نیز در مورد جایگاه و نقش افراد، اقشار، گروهها و نهادهای اجتماعی (از جمله روحانیان) در دوره ی مورد بررسی داوری ای هست که با داوری و نتیجه گیری محقق دیگری هرگاه با دیدگاهی متفاوت، خود را در فضای آن دوره، با تمام ویژگیهایش، قرار دهد یکسان نخواهد بود.

اما در این یادداشت کوتاه، ناشر اشاره ای به چگونگی دستیابی به مجوز انتشار مشروطه ی ایرانی و این که آیا در سال 76 این اثر در لندن منتشر شده است یا خیر، ندارد.

شاید این سئوال پاسخ خود را از پیشگفتار آقای آجودانی دریافت دارد: با این همه من نخواسته ام که کتاب بر انبوه کتاب هایی که در خارج از کشور منتشر می شود، بیفزایم، قصد داشته ام که کاری جدی و اساسی ارائه دهم، و داده ام؟

در واقع کتابخانه مطالعات ایرانی که در لندن فعالیت می کند را باید ناشر اولیه این کتاب دانست اما بعد از شش سال زمینه انتشار آن در ایران نیز فراهم شده و توسط نشر اختران وارد بازار نشر کشور گردیده است.

قدرت و حکومت بخش نخست گذرگاه خشونت  مستمسک اصلی محمدعلی شاه، در تعطیل نظام پارلمانی مشروطیت و دستگیری آزادی خواهان، در اساس این بوده است که مشروطه با شرع مخالف است.

.

.

(ص22) قدرت خواهی و خودسری، حتی اغتشاش طلبی بسیاری از انجمن های مشروطه خواه، بدفهمی و کارندانی و کارشکنی انقلابیون افراطی، سوءاستفاده از آزادی بیان و قلم و مطبوعات، عامل مهم و مؤثر در تسریع حمله ی مخالفان در هر دو جبهه، جبهه ی نظر و جبهه ی عمل بوده است.

(ص25) .

.

(توضیحات کامل در داخل فایل)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید چون فقط تکه هایی از متن در این صفحه درج شده به صورت نمونه

ولی در فایل دانلودی بعد پرداخت، آنی فایل را دانلود نمایید

لینک دانلود ...