پاورپوینت ملات خشک آماده

پاورپوینت ملات خشک آماده

دسته بندی: پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

(قابلیت ویرایش)


قسمتی از اسلاید پاورپوینت:

تعداد اسلاید: 25 صفحه

عنوان پروژه: ملات خشک آماده ملات خشک آماده – معرفی و کاربردها چکیده شاید بتوان ملات را یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی دانست، که از آن برای اتصال (چسباندن) قطعات سنگ یا دیگر قطعات بنایی و یا اندودکاری، استفاده شده است.

آثار به جا مانده از ملات های بنایی یا ملات اندودکاری پایه آهکی و گچی، به حدود 5000 سال قبل، در ایران، یونان و مصر، برمی گردد. اما پس از دهه 1950، کم کم ملات های پایه سیمانی جای خود را در بین دیگر انواع ملات باز کرده و به عنوان یکی از پر مصرف ترین ملات ها محسوب شدند.

با توسعه ساخت و ساز و پس از بحران ناشی از خرابی های جنگ جهانی دوم، محققین به فکر بهبود کیفیت و افزایش سرعت اجرا افتادند.

یکی از بهترین گزینه ها، تولید ملات، بر اساس مشخصات مورد نیاز در کارخانه بود.

در گام نخست کاربرد مواد پلیمری (مایع) بهبود دهنده کیفیت در کارگاه مَد نظر قرارگرفت، ولی خیلی زود این روش به دلیل برخی محدودیت ها و با ابداع پلیمرهای متفرق شونده پودری، منسوخ شد.

شاید بتوان ادعا کرد که ابداع مواد پلیمری پودری، یکی از مهمترین تغییرات در صنعت ساختمان محسوب می شود.

با تولید انواع مواد پلیور پودری و کاربرد آن در انواع ملات خشک آماده، تولید و استفاده از ملات های خشک آماده نیز ابتدا در کشورهای اروپایی و سپس در اکثر کشورهای جهان گسترش یافت.

ملات های خشک آماده معمولی را می توان از نظر کاربرد به سه دسته کلی به شرح زیر تقسیم بندی نمود: – انواع اندودهای داخلی یا بیرونی – ملات بنایی – ملات کف سازی و شیب بندی امروزه ملات های خشک آماده پایه سیمانی دارای تنوع زیادی هستند.

از مهمترین ویژگی های فنی این ملات ها (اندودها)، پیوستگی، قابلیت حفظ آب، کارائی، دوام و پایداری مناسب در مقابل شرایط محیطی مهاجم در عین سهولت در کاربرد و افزایش سرعت اجرا می باشد. در این مقاله، مروری بر انواع ملات خشک و مشخصات آن ها شده است و امید است با توجه به مزایای متعددی که هم از نظر فنی و هم از لحاظ اجرایی دارند شاهد تولید و توسعه کاربرد آن در کشور باشیم.

ملات های خشک آماده مقدمه قدیمی ترین بقای باقی مانده از کاربرد ملات، بیانگر استفاده از ملات های پایه آهک و پایه گچ از هزاران سال پیش، در احداث ساختمان ها می باشد.

این مصالح ساختمانی که امروزه به نام ملات شناخته می شود، به طور عمده به عنوان چسباننده بین قطعات سنگ و دیگر مصالح رایج و همچنین جهت اندودکاری و پوشش، استفاده می شدند.

این گونه کاربردهای ابتدایی ملات ها از گذشته وجود داشته و با سازگار شدن آن ها با شرایط و کاربردهای مختلف، امروزه در تمام ساختمان ها بکار می روند.

از سال 1950، به تدریج چسباننده های معدنی جای خود را از آهک و گچ به سیمان تغییر دادند، علت اصلی این امر، خواص مناسب و سهولت کار با سیمان پرتلند می باشد. به طور عمده سیمان و ماسه و یا گچ، اجزای اصلی ملات های کارگاهی هستند که در حالت سنتی، به طور جداگانه به کارگاه انتقال داده شده و در نسبت های مناسب به صورت دستی با یکدیگر مخلوط شده و پس از افزودن آب، ملات خمیری تازه جهت کاربرد مورد نظر، تهیه می شود.

طی دهه 1960، در اروپای غربی، رشد تقاضای مسکن و وضع قوانین و استاندارد های کنترل کیفیت و افزایش کیفیت، مسئولین و مت

متن بالا فقط قسمتی از اسلاید پاورپوینت میباشد، شما بعد از پرداخت آنلاین، فایل کامل را فورا دانلود نمایید


لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت: توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد، در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه، ارسال آنی پاورپوینت خرید شده، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد
  • در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون بالا، دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت، به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف فروشگاه کمک به سیستم آموزشی و یادگیری، علم آموزان میهن عزیزمان میباشد.

پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین

لینک دانلود ...