تحقیق تصفیه بی هوازی فاضلاب های صنعتی (3)

تحقیق درمورد تصفیه بی هوازی فاضلاب های صنعتی

فرمت فایل: ورد (قابلیت ویرایش)


قسمتی از محتوی متن…

تعداد صفحات: 23 صفحه

تصفیه بی هوازی فاضلابهای صنعتی مقدمه: تصفیه بی هوازی فاضلابهای صنعتی دارای مزایای بالقوه ای می باشد که عبارتند از: انرژی مصرفی پائین، تولید کم لجن اضافی، کنترل بووآئروسلها و شروع بکار سریع بعد از توقف مار به مدت زمان طولانی.

هاضم های بی هوازی با سرعت بالا که دارای قدرت نگهداری توده میکروبی می باشند، نیز دارای ظرفیت تصفیه بالایی بوده و بنابراین به سطح کمتری نیازمند هستند.

هایکی و همکاران (1991) شکلهای عمده فرایند تصفیه برای هاضم های با سرعت بالا در بیست سال اخیر را مورد بررسی قرار داده اند.

این مطالعات شامل فرایندهای UASB، بسترهای ثابت با جریان رو به بالا و جریان رو به پائین و بسترهای شناور و انبساط یافته می باشد. هرچند روشهای تصفیه بی هوازی در اغلب کشورهای اروپایی کاربرد گسترده ای دارند اما به طور معمول در انگلستان مورد استفاده قرار نمی گیرند.

با وجود عدم استقبال صنایع انگلیس از این روش شورای مهندسین مشاور و علوم آکادمی انگلیس در جهت ساخت و بهره داری از چهار نوع هاضم بی هوازی در مقیاس پایلوت سرمایه گذاری نمود که شامل یک فرایند تماسی، یک فیلتر بی هوازی با جریان رو به بالا و یک راکتور UASB بود.

همه اینها با ظرفیت اسمی (حجم اسمی) و یک راکتور با بستر شناور با ظرفیت اسمی طراحی شدند (آندرسون و همکاران، 1988).

پایلوتها در یک کارخانه بستنی سازی بنام والس در شهر گلاستر قرار داده شد و به مدت 5/3 سال از سال 1987 مورد بهره برداری قرار گرفت. برخی اطلاعات حاصل از بهره برداری از تصفیه خانه های پایلوت توسط کاین و همکاران (1990) و اسمیت (1991) منتشر شده است.

مورگان و همکاران (1991) بر روی اکولوژی میکروبی راکتورها به مدت 24 هفته از شروع بهره برداری پایلوت مطالعه نموده و به محدودیت حفظ توده میکروبی در سیستم پی بردند.

سیستم UASB در مقیاس پایلوت در تشکیل گرانول ناموفق بوده و مطالعات آزمایشگاهی نیز نشان داد که تشکیل گرانول بر روی این فاضلاب رضایتبخش نیست (کایلس و همکاران، 1990)، در حالی که گرانولهای حاصل از تصفیه پساب کراخانه لبنیات سازی توسط UASB نسبت به فاضلاب بستنی سازی خوب بود (هاکز و همکاران، 1992).

گودوین و همکاران در سال 1990 گزارش دادند که زمان لازم برای تشکیل گرانول و تصفیه مؤثر این فاضلاب قابل بررسی است. این مطالعه اطلاعات بیشتری را از چهار راکتور در مقیاس پایلوت در مدت زمان بهره برداری پایدار ارائه نموده و عملکرد هریک از انواع راکتورها را بر روی فاضلاب بستنی سازی مقایسه می کند.

تجربیات به دست آمده از مطالعات پایلوت در طراحی یک فرایند فیلتر بی هوازی (بستر آکندی)، با جریان رو به بالا در مقیاس کامل در بخش دیگری از اروپا برای تصفیه فاضلاب بستنی سازی مورد استفاده قرار گرفت.

دراین مقاله تجربیات بهره برداری از این تصفیه خانه نیز تشریح شده است. روشها الف: شکل راکتور مورگان و همکاران (1991) ابعاد چهار راکتور در مقیاس پایلوت را گزارش کرده اند.

حوضچه ته نشینی فرایند تماسی با اختلاط کامل دارای یک کویل مسی خنک کن بود و در دمای تقریباً و با هدف کاهش گاز تولیدی در جهت بهبود ته نشینی توده میکروبی و جامدات برگشتی به راکتور بهره برداری شد.

در حین مطالعه حوضچه ته نشینی با اضافه شدن یک کف پخش کن سطحی که

متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن مقاله میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شده است. شما بعد از پرداخت آنلاین، فایل را فورا دانلود نمایید


لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود مقاله: توجه فرمایید.

  • در این مطلب، محتوی متن اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در ورد وجود ندارد، در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
  • پس از پرداخت هزینه، ارسال آنی مقاله یا تحقیق مورد نظر خرید شده، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد.
  • در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون بالا، دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل متن میباشد ودر فایل اصلی این ورد، به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد.
  • در صورتی که محتوی متن ورد داری جدول و یا عکس باشند در متون ورد قرار نخواهند گرفت.
  • هدف اصلی فروشگاه، کمک به سیستم آموزشی میباشد.
  • بانک ها از جمله بانک ملی اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 5000 تومان را نمی دهند، پس تحقیق ها و مقاله ها و… قیمت 5000 تومان به بالا میباشد. درصورتی که نیاز به تخفیف داشتید با پشتیبانی فروشگاه درارتباط باشید.

پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین

لینک دانلود ...