پاورپوینت اقلیم گرم و خشک (26)

دانلود پاورپوینت اقلیم گرم و خشک

دسته بندی: پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

(قابلیت ویرایش)


قسمتی از اسلاید پاورپوینت:

تعداد اسلاید: 36 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم موضوع اقلیم گرم و خشک حوزه های اقلیمی در جهان انواع پوشش سقف با توجه به نوع اقلیم -صاف – سقف مسطح حدود تقسیمات چهارگانه اقلیمی در ایران موقعیت جغرافیایی یزد استان یزد با مساحت حدود 131575 کیلومتر مربع در قسمت مرکزی فلات ایران قرار دارد.

این استان در 29 درجه و 35 دقیقه تا 35 درجه و 7 دقیقه عرض شمالی و 52 درجه و 50 دقیقه تا 58 درجه و 16 دقیقه طول شرقی واقع شده است.

و در برگیرنده نامناسب ترین عوامل طبیعی غالب بر فلات مرکزی ایران است.

استان یزد بوسیله استان اصفهان در شمال و شمال غربی، فارس در جنوب غربی، کرمان در جنوب شرقی و استانهای خراسان رضوی و خراسان جنوبی و سمنان در شمال شرقی محدود شده است.

تقسیمات سیاسی استان بر اساس آخرین تقسیمات کشوری در سال 1386 استان یزد از 10 شهرستان تشکیل شده که شامل 23 شهر، 20 بخش و 51 دهستان می باشد. اقلیم و آب و هوا درفلات ایران قرار دارد استان یزد با مساحت حدود 131575 کیلومتر مربع در قسمتمرکزی و در برگیرنده نامناسبترین عوامل طبیعی غالب بر فلات مرکزی ایران است.

این استان دارای پستی و بلندی های متنوعی بوده است بطوریکه ارتفاع مختلف آن متفاوت و از حدود 660 متر ازسطح دریای آزاد (شهرستان طبس) تا 4075 متر (شیرکوه) تغییر می کند. تراکم ارتفاعات در سه رشته مجزا که عمدتاً جبال مرکزی ایران را دنبال می کند، دیده می شود که روند آنها شمال غربی – جنوب شرقی است. شدت وزش باد در استان به علت لخت بودن دشتها و کوهستانها زیاد می باشد.

جهت وزش باد در شش ماه اول سال شمال غربی و در چهارماه آبان تا بهمن جنوب شرقی می باشد.

وزش باد غالب در دو ماه اسفند و مهر از غرب می باشد.

سرعت باد به صورت طوفان های سهمگین شنی می تواند تا 90 کیلومتر در ساعت برسد و حتی این سرعت در یزد تا 120 کیلومتر نیز ثبت شده است. بخش اعظم بارندگی استان در زمستان، بهار و پاییز رخ می دهد.

همچنین بارندگی های تابستانه در مناطق پست، صفر و در مناطق مرتفع نیز بسیار ناچیز است.

میزان بارندگی سالانه در قسمت های مختلف استان متغیر و با ارتفاع افزایش می یابد. جدول شماره (2) وضعیت بارند گی مناطق مختلف را نشان می دهد.

نوسان درجه حرارت در زمستان و تابستان حتی در شب و روز بسیار زیاد است.

درجه حرارت بیشینه و کمینه سالیانه بین 45 درجه سانتیگراد بالای صفر و 20 درجه سانتیگراد زیر صفر متغییر است.

جدول زیست اقلیمی: با توجه به این جدول می توان نوع اقلیم را بسته به دما و رطوبت هوا بررسی کرد.

نمودار جهت وسرعت باد: اختلاف درجه حرارت و فشار هوا به علاوه دوران کره ی زمین باعث جابه جائی هوا و در نتیجه باد می شود. به دلیل این که باد با خود ابرهای باران زا را به ارمغان می آورد، بدون وجود باد زندگی در روی کره ی زمین برای بشر غیر ممکن است.

محاسبه شاخصهای اقلیمی موثر بر اسایش: (H=ta+5 (e-10): H درجه آسایش: -ta دمای هوا برحسب درجه سانتیگراد: e فشار بخار آب بر حسب میلی بار CI=I+Di: CI شاخص آسایش: I ضریب دمای موثری است که شامل اثر متقابل دما ورطوبت درهوای ساکن میشود.: Di ضریب دیگری است که کاهش دما را به علت وزش باد درفرمول دخالت می دهد.

در این جدول منطقه آسایش انسان در ارتباط با دو عنصر اقلیمی دم

متن بالا فقط قسمتی از اسلاید پاورپوینت میباشد، شما بعد از پرداخت آنلاین، فایل کامل را فورا دانلود نمایید


لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت: توجه فرمایید.

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد، در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه، ارسال آنی پاورپوینت خرید شده، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواه شد
  • در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون بالا، دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت، به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف فروشگاه کمک به سیستم آموزشی و یادگیری، علم آموزان میهن عزیزمان میباشد.

پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین

لینک دانلود ...