تحقیق در مورد ژان رنوار کارگردان سینما

تحقیق در مورد ژان رنوار کارگردان سینما

در این فایل ژان رنوار (کارگردان سینما) به صورت کامل مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است که به همراه چکیده، فهرست مطالب، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word و قابل ویرایش دراختیار شما قرار می گیرد

دسته بندی: جزوات» سایر موارد

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 15

حجم فایل: 13 کیلوبایت

بخشی از متن اصلی:

ژان رنوار (1979 – 1894) فرزند اگوست رنوار، نقاش بزرگ امپرسیونیست است. او با فاصله یی بسیار از دیگران بزرگ ترین و تأثیر گذارترین کارگردان قبل از جنگ فرانسه است روی این صفت باید بسیار تأکید کرد زیرا حفظ خصوصیات روحی و حیاتی یک هنرمند، خصوصیاتی که ناشی از یک قومیت و فرهنگ و پرورش آن قوم است و دمیدن آن در آفریده های هنری، خبر از شخصیتی با شعور و آگاه و با فرهنگ می دهد.

رنوار در جوانی شیفته سینما شد. آن زمان حرفه اش سرامیک سازی بود و باید در نظر داشت که این هنر ظریف و مشکل که اساسش بر دقت و ظرافت و ذوق ترکیب اجزاء ریز و پدید آوردن یک فرم زیبا از آن اجزاء ریز است در ساختمان ذائقه سینمایی رنوار تآثیری بسزا داشته است. زیرا او در آینده نشان داد که به فیلم نیز همچون سرامیک می نگرد و از تصاویر پراکنده و کوچک، یک ترکیب کلی بدیع و زیبا می آفریند.

رنوار از جهت شیوه برداشت هنری پیرو رئالیسم شاعرانه است یعنی واقع بین است. حقایقی را که می بیند می نماید، اما به زبانی لطیف و شاعرانه و عاری از خشونت تند و تلخ رئالیست ها. آنچه ژان رنوار از آگوست رنوار به ارث برده است یک نظام فکری جالب یعنی اخذ الهام از حقایق، دخل و تصرفی شاعرانه در آن و بیان آنها به زبانی شاعرانه است. به گونه ای که جای پای آفرینده به خوبی آشکار و مشهود است.

کار خود را با یک سلسله ی هشت قسمتی صامت آغاز کرد. از جمله رمان نانا (1926) اثر امیل زولا، کبریت فروش کوچولو اثرهانس کریستین اندرسن و تیر او فلان (1928) که در آن کمدی های طنز و اسلپ استیک را با واقعگرایی شاعرانه درآمیخته است. رنوار در این دوره فیلم هایش را به قصد گیشه می ساخت. اما پس از پیدایش صدا بود که به عنوان یک هنرمند شناخته شد. نخستین فیلم ناطق رنوار، تطهیر بچه (1931)، ساخته شد. این کمدی محلی نسبتاً بی اهمیت موفقیت تجاری بزرگی به دست آورد و زمینه یی شد تا رنوار یک سال بعد نخستین فیلم مهم خود ماده سگ (نام انگلیسی فاحشه، 1932) را با صدا کارگردانی کند. ملودرام ماده سگ داستان یک کارمند بانک از طبقه ی متوسط است که ضمناً روزهای یکشنبه در خیابان ها نقاشی می کند و در این میان به فاحشه یی دل می بندد و سرانجام او را به خاطر خیانت می کشد.

این فایل به همراه چکیده، فهرست مطالب، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word در اختیار شما قرار می گیرد

تعداد صفحات: 15

  • دانلود تحقیق ژان رنوار
  • پایان نامه پیرامون ژان رنوار
  • ژان رنوار
  • تحقیق ژان رنوار
  • پروژه ژان رنوار
  • تحقیق در مورد ژان رنوار
  • بررسی ژان رنوار
  • زندگی نامه ژان رنوار
  • مقاله ژان رنوار

لینک دانلود ...