تحقیق تصفیه خانه آب مشهد

دسته: پژوهش

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 23 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 19

نگاهی گذرا به تصفیه خانه آب مشهد

قسمتهایی از متن:

تصفیه خانه مشهد در جنوب غربی شهر مشهد در منتهی الیه کوی آب وبرق درشهرک ولی عصر قرار گرفته است. این تصفیه خانه آب دریافتی خود را از دو سد طرق و کارده تأمین نموده وبعد از انجام مراحل تصفیه فیزیکی جهت شرب به مخازن کوی آب وبرق و ملک آباد منتقل می نماید.

سد کارده در شمال و سد طرق در جنوب شهر واقع شده که آب ارسالی از کارده به صورت ثقلی و از فاصله ای حدود 42کیلومتر توسط لوله ای به قطر 800 mm وارد شده و آب ارسال شده از سد طرق توسط پمپاژ 120 متر بالا برده شده و سپس به صورت ثقلی فاصله ای حدود 16 کیلومتر را با لوله ای به قطر 700 mm طی نموده تا به تصفیه خانه برسد …

لوله های انتقال آب

این لوله ها وظیفه انتقال آب از اطاق خلاءبه کف پلساتور را به عهده دارند. این لوله ها از جنس آزبست سیمان بوده و به قطر 350m. mتحت زاویه 30درجه و با فواصل400m. mاز یکدیگر در راستای طول لوله قرار گرفته اند.

پاروئیکها:

این صفحات از جنس آزبست سیمان بوده و فواصل بین لوله ها را مطابق شکل اشغال می کنند. وظیفه این صفحات جلوگیری از انتقال ضربه آب خارج شده از لوله ها به ابر لجن می باشد. در واقع این صفحات باعث می شوند که آب با آهنگی ملایم از لوله ها وارد پلساتور شود.

هپرها:

در صورت افزایش ضخامت لایه ابر لجن، لجن اضافی به داخل هپرها سر ریز شده و از آنجا از طریق شیرهای تخلیه لجن که به طور اتوماتیک در یک سیکل مشخص باز وبسته تخلیه می شوند.

کانالهای انتقال آب:

این کانالها وظیفه انتقال آب از پلساتورها را به صافی ها را به عهده دارند.

نکته ای که در رابطه با تخلیه لجن از هپرها بایستی عنوان شود این است که تخلیه لجن توسط شیرهای بادی که به طور اتوماتیک هر 2 ساعت یک دقیقه باز می شود انجام می شود. بدیهی است که این زمان به کیفیت آب خام ورودی بستگی دارد …

  • تحقیق تصفیه خانه آب مشهد
  • تحقیق تصفیه خانه آب مشهد

لینک دانلود ...