گزارش کارآموزی مراحل مختلف تصفیه آب در تصفیه خانه آب تهران

گزارش کارآموزی مراحل مختلف تصفیه آب در تصفیه خانه آب تهران

دانلود گزارش کارآموزی با موضوع مراحل مختلف تصفیه آب در تصفیه خانه آب تهران، در قالب doc و در 89 صفحه، قابل ویرایش. مقدمه گزارش کارآموزی: آب ماده ای فراوان در کره زمین است. به شکل های مختلفی همچون دریا، باران، رودخانه و… دیده می شود.

دسته بندی: کارآموزی» عمران

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 89

حجم فایل: 744 کیلوبایت

دانلود گزارش کارآموزی با موضوع مراحل مختلف تصفیه آب در تصفیه خانه آب تهران،

در قالب doc و در 89 صفحه، قابل ویرایش.

مقدمه گزارش کارآموزی:

آب ماده ای فراوان در کره زمین است. به شکل های مختلفی همچون دریا، باران، رودخانه و… دیده می شود. آب در چرخه خود، مرتباً از حالتی به حالت دیگر تبدیل می شود، اما از بین نمی رود. هر گونه حیات محتاج آب می باشد، انسان ها از آب آشامیدنی استفاده می کنند، یعنی آبی که کیفیت آن مناسب سوخت و ساز بدن باشد.

مجموعه عملیاتی که به منظور آماده کردن آب برای مصارف مورد نظر اجرا می گردد، تصفیه آب و مجموعه تأسیسات و تجهیزاتی که عملیات تصفیه آب را در بر می گیرد، تصفیه خانه نامیده می شود. بنابراین برای تهیه آبی مناسب برای شرب و مصارف عمومی شهری یک رشته عملیات در تصفیه خانه آب به اجرا گذارده می شود تا آب دریافتی از منابع آب را با کیفیتی قابل قبول در چهارچوب استاندارد آب آشامیدنی تحویل نماید.

آب آشامیدنی استاندارد به طور کلی آبی است که بی رنگ، بی بو و با طعم مطبوع و گوارا که مصرف آن حتی در دراز مدت هم به لحاظ عاری بودن از مواد مضر، ضرری برای سلامتی مصرف کننده نداشته و خسارتی به تجهیزات انتقال، توزیع و مصرف وارد نیاورد.

عملیاتی که در تصفیه خانه آب آشامیدنی در رابطه با تصحیح کیفیت آب اجرا می شود، بستگی به کیفیت آب منابعی دارد که برای تأمین آب آشامیدنی در نظر گرفته می شود و طرح تأسیسات تصفیه خانه نیز با در نظر گرفتن این که آب تصفیه شده برای چه مصرفی در نظر گرفته خواهد شد پیش بینی می شود.

منابع آب که به منظور تأمین آب آشامیدنی و مصرف عمومی به کار گرفته می شوند، شامل منابع آب های سطحی، دریاها و دریاچه ها، آبگیرها و برکه ها، رودخانه ها و جویبارها، منابع آبها زیرزمینی، چاه ها، قنوات و چشمه ها است.

در بعضی از تأسیسات تصفیه آب از یک یا چند منبع مختلف آب دریافت و تصفیه می شود. به هر حال اقداماتی که در زمینه تصفیه آب منظور خواهد شد، آب دریافتی را به آب آشامیدنی تبدیل خواهد کرد و به همین جهت مطالعه کیفیت فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژیکی منابع مورد نظر تأمین آب آشامیدنی برای ایجاد یک سیستم تصفیه و توزیع آب سالم ضرورت پیدا می کند.

  • روش کلرزنی آب
  • فرآیند تصفیه آب
  • مراحل مختلف تصفیه آب
  • گزارش کارآموزی تصفیه خانه
  • تصفیه خانه آب تهران
  • گزارش کارآموزی تصفیه خانه آب
  • تاریخچه تصفیه آب
  • گزارش کارآموزی تصفیه خانه فاصلاب
  • فیلترهای تصفیه آب

لینک دانلود ...